Media o nas

18-09-2012 Poradnikdomowy.pl: Olej kokosowy przeciw próchnicy
112
Naukowcy dwoją się i troją, by znaleźć nowe środki, które pomogą zapobiegać próchnicy. Ich najnowsze odkrycie dowodzi, że olej kokosowy poddany działaniu enzymów w procesie trawienia skutecznie niszczy szczep bakterii odpowiedzialnych za demineralizację szkliwa.
więcej

18-09-2012 Urodaizdrowie.pl: Olej kokosowy przeciw próchnicy

111
Irlandzcy badacze z Athlone Institute of Technology przebadali działanie oleju kokosowego, warzywnego i oliwy z oliwek. Jednakże tylko pierwszy z nich poradził sobie z bakteriami odpowiedzialnymi za rozwój próchnicy. Wszystko przez to, że olej kokosowy zawiera naturalny antybiotyk. – W przemyśle może być on wykorzystywany do wzbogacenia składu produktów do higieny jamy ustnej – mówi lek. stom. Bartosz Nowak z naszego gabinetu.
więcej

12-09-2012 Nursing.com.pl: Polskie dzieci bez próchnicy?

 

Aż 80 proc. przyczyn próchnicy należy szukać w uwarunkowaniach naturalnych i stylu życia, 10 proc. to wina systemu ochrony zdrowia, a jedynie 10 proc. to indywidualne uwarunkowania takie jak chociażby zwiększona podatność na próchnicę, słabe szkliwo itp. Wynika z tego, że zmieniając swoje przyzwyczajenia i nawyki możemy wyeliminować w większości jedną z najszerzej rozpowszechnionych chorób bakteryjnych. A warto przyjrzeć się problemowi, gdyż 12 września przypada Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej.
więcej

12-09-2012 Dlarodzinki.pl: Epidemia próchnicy u dzieci – z czego wynika zły stan zębów dzieci w Polsce?

Próchnica to klasyczna choroba cywilizacyjna i to, jak z nią sobie poradzimy, zależy od wielu czynników. To, że w naszym kraju jest wielu dentystów, nie musi się przedkładać na zdrowie zębów. Niestety większość z nas zdaje się zupełnie zapominać o profilaktyce, nie mówiąc już nawet o regularnym dbaniu o higienę zębów i ograniczaniu spożycia pokarmów zawierających cukier, który przecież dla zębów jest zabójczy.
więcej