Leczenie kanałowe - Endodoncja

Endodoncja to specjalistyczna dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem kanałów zębowych. W większości przypadków jest ona niezbędna ze względu na zaawansowane stany próchnicy zębów, które dotykają korzenia zęba.


Endodoncja jest procedurą leczenia zęba, która ma na celu usunięcie miazgi zęba - unerwionej tkanki, zawierającej mikroskopijne naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe. Mikroskopowe leczenie kanałowe jest często jedyną szansą na uratowanie zęba przed koniecznością jego usunięcia. Poprawnie przeprowadzone leczenie endodontyczne nie tylko pozwala wyleczyć korzeń zęba, ale również umożliwia osadzenie na nim nowej korony lub mostu.
Korzystanie z mikroskopu podczas leczenia kanałowego pozwala stomatologowi na pełne i dokładne zobrazowanie budowy leczonego zęba. Pod mikroskopem lekarz może dokładnie zbadać anatomię komory zęba i jego kanałów, co jest szczególnie ważne w przypadku nietypowej budowy zęba lub mocno zakrzywionych korzeni.
W naszej klinice posiadamy nowoczesne mikroskopy firmy Carl Zeiss, które są wykorzystywane przez naszych stomatologów i chirurgów szczękowych podczas zabiegów. Dzięki nim, możliwe jest powiększenie obrazu zęba w czasie rzeczywistym oraz prowadzenie szczegółowej dokumentacji medycznej. Nasza klinika specjalizuje się w leczeniu zębów z wykorzystaniem mikroskopu, a nasi specjaliści stosują najnowsze technologie w celu ratowania każdego zęba.
Podczas zabiegu leczenia kanałowego, nasi stomatolodzy mogą monitorować postęp leczenia, wykonując zdjęcia RTG.
Usługi świadczone w ramach endodoncji:

  • Konsultacja
  • Leczenie kanałowe z wykorzystaniem nowoczesnych technologii
  • Odbudowa korony zębów

    Umów się na wizytę
Gwarancja w Nowadent