Ortodonta Katowice

Wady dotyczące zgryzu są coraz bardziej powszechne. Szacuje się, że około 45% populacji powinno nosić stały lub ruchomy aparat ortodontyczny. Przyczyn takie stanu rzeczy jest niestety ogrom, a często ludzie nie zdają sobie nawet sprawy, że pewne zachowania, choroby czy nawyki prowadzą do zaburzenia prawidłowego ułożenia zębów. Nawet postępowanie rodziców dziecka w wieku niemowlęcym wpływa na rozwój uzębienia.


Ortodonta Katowice – przyczyny i skutki wad zgryzu

Czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia wad zgryzu, istnieje sporo. Wśród nich znajduje się bruksizm, czyli zgrzytanie zębami, ssanie warg lub policzków, oddychanie przez usta, ssanie kciuka, nawyk gryzienia różnych przedmiotów, jak długopisy czy ołówki. Również podanie maluchowi smoczka, którego kształt nie pasuje do anatomii dziecięcej buzi, nieprawidłowe przystawianie dziecka do butelki lub piersi podczas karmienia, a nawet niewłaściwe ułożenie dziecka w trakcie snu negatywnie wpływają na ułożenie rosnących zębów. Może to skutkować tym, że dziecko będzie musiało skorzystać z usług ortodonty w latach późniejszych.
Nieleczone wady zgryzu mogą prowadzić do wielu nieprzyjemnych skutków, które powodują kolejne choroby oraz są przyczyną nieestetycznego wyglądu. Wśród nich znajdują się nadmierne napinanie mięśni twarzy, niewłaściwe ułożenie żuchwy i szczęki oraz nieprawidłowe funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych. Kolejnymi problemami są różnego rodzaju uszkodzenia błony śluzowej wewnątrz jamy ustnej, próchnica atakująca zęby czy inne choroby dotykające przyzębie. Na koniec dochodzą problemy z prawidłowym wypowiadaniem głosek lub całych słów, kłopoty z żuciem jedzenia, a także zdeformowany kształt dolnej części twarzy.


Nowadent Ortodonta Katowice

Wady zgryzu to poważny problem, którego nie powinno się bagatelizować. Z tego względu powinno się jak najszybciej rozpocząć leczenie, aby zminimalizować negatywne skutki tego zaburzenia. W naszej klinice w Katowicach pracują doświadczeni ortodonci, którzy doskonale znają się na wadach zgryzu. Na podstawie wykonanych zdjęć rentgenowskich oraz przygotowanych wcześniej modeli szybko i skutecznie zdiagnozują rodzaj wady. Następnie ortodonta zaproponuje indywidualny plan leczenia dopasowany do schorzenia. Poszukując ortodonty w Katowicach, warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że leczenie ortodontyczne to najczęściej długotrwały proces, a jego skuteczność wymaga przede wszystkim rzetelnej diagnozy i indywidualnego podejścia do pacjenta. W przeciwnym przypadku może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Wybierając nasz gabinet ortodontyczny w Katowicach, można mieć pewność otrzymania profesjonalnej obsługi oraz specjalistycznej pomocy, dzięki której wady zgryzu zostaną skutecznie wyeliminowane. Tym samym pacjent zyska nie tylko zdrowy, ale też piękny uśmiech. Poprawie często ulega także ogólny wygląd całej twarzy.
Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu w celu umówienia się na wizytę u ortodonty i rozwiania wszelkich wątpliwości co do stosowanych przez nas metod leczenia. Mogą Państwo zadzwonić do naszego gabinetu lub wypełnić i przesłać formularz kontaktowy dostępny na stronie. Zapewniamy kompleksową, w miarę możliwości bezbolesną i jak najbardziej komfortową terapię wad zgryzu.


Sprawdzony ortodonta Katowice

Nasi ortodonci w Katowicach posiadają wieloletnie doświadczenie w ortodoncji, a także proponujemy konkurencyjne ceny. Dysponujemy bogatym zapleczem technicznym i produktowym. Dzięki temu możemy zapewnić profesjonalne badania diagnostyczne. Ponadto posiadamy wiele rodzajów aparatów ortodontycznych. Wśród nich wymienić można modele stałe standardowe, z miniaturowymi zamkami, stałe częściowe, stałe podniebienne, stałe kosmetyczne, stałe w technice niskiego tarcia, wyjmowane jedno- i dwuczęściowe. Przed wdrożeniem leczenia każdy ortodonta (Katowice) wytłumaczy pacjentowi wszelkie kwestie związane z założeniem aparatu oraz tym, czym różni się stosowanie poszczególnych rodzajów. W każdym przypadku podpowiadamy najlepszą wersję w przypadku konkretnej wady zgryzu. Jako doświadczeni ortodonci w Katowicach wspieramy pacjentów w trakcie leczenia i rozwiązujemy wszystkie bieżące problemy.