Ortodonta w Tychach

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, zajmująca się zapobieganiem i leczeniem wad zgryzu. Obecnie głównym celem leczenia ortodontycznego jest poprawa ustawienia zębów, a w efekcie poprawa estetyki twarzy. Dzięki ortodoncji można także usprawnić funkcję żucia i sposób połykania. Jeśli szukają Państwo najlepszego ortodonty w Tychach, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.


Ortodonta Tychy – gwarancja najwyższej jakości usług

Nieprawidłowe ułożenie zębów może być uwarunkowane dziedzicznie, mieć charakter nabyty lub występować w wyniku jednoczesnego uwarunkowania czynników środowiskowych i genetycznych. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na naprostowanie uzębienia. Jeśli chcą Państwo cieszyć się pięknym uśmiechem, zapraszamy do naszego centrum Nowadent na konsultację ortodontyczną u naszych ortodontów (Tychy), podczas której ustalamy potrzeby pacjenta, przeprowadzamy wnikliwy wywiad oraz wykonujemy badania wewnątrzustne i zewnętrzne. Zdarza się, że dodatkowo zlecamy wykonanie cefalometrii, czyli bocznego badania czaszki lub pantomogramu. Podczas pierwszej konsultacji wykonujemy zdjęcia oraz wyciski pod modele gipsowe. Dzięki zgromadzonej dokumentacji jesteśmy w stanie przygotować profesjonalny plan leczenia. Leczenie ortodontyczne w Tychach w naszym centrum przebiega w dwóch fazach – aktywnej i retencyjnej. Podczas pierwszej z nich uzyskuje się odpowiednie ustawienie uzębienia, natomiast w drugiej utrwala się nową pozycję zębów. W fazie aktywnej konieczne jest odbywanie wizyt kontrolnych, w trakcie których aparat jest aktywowany dzięki wymianie ruchomych elementów. Należy pamiętać, że ortodontyczny ruch zębów prowadzi do destabilizacji dziąsłowych włókien, co wiąże się z naprężeniem tkanek miękkich po zdjęciu stałego aparatu. Faza retencyjna umożliwia przebudowę miękkich tkanek i dostosowanie ich do nowej pozycji uzębienia.


Ortodonta Tychy – dlaczego warto wybrać centrum Nowadent?

Szukają Państwo dobrego ortodonty w Tychach? Doskonale! Jesteśmy zespołem doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy od lat zajmują się ortodoncją. Nieustannie poszerzamy swoją wiedzę i zdobywamy nowe umiejętności. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach i kursach branżowych, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z innowacyjnymi technologiami wykorzystywanymi w ortodoncji. Co jeszcze nas wyróżnia? Przede wszystkim podejście do wykonywanych obowiązków. Dla naszych ortodontów ortodoncja to nie tylko praca, ale również pasja, w którą wkładają całe serce. Ponadto dbamy o odpowiednie podejście do pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć komfortowe warunki leczenia.