Protetyka Sosnowiec

Protetyka to jeden z najważniejszych działów stomatologii. Jak wiadomo, zęby same nie potrafią się zregenerować ani odrosnąć, dlatego lekarz musi sam zająć się uzupełnieniem uzębienia. Właśnie na tym polegają zabiegi protetyczne – na przywróceniu prawidłowego stanu uzębienia w momencie, gdy pojawiły się różnego rodzaju uszkodzenia czy ubytki. Pełen komplet zębów nie tylko wygląda o wiele estetyczniej oraz przywraca komfort psychiczny pacjenta, ale również umożliwia właściwe funkcjonowanie narządu żucia.

Najczęściej wykonywane zabiegi protetyczne – Protetyka Sosnowiec

W ramach protetyki najczęściej wykonuje się zabiegi związane z nałożeniem koron lub licówek. Obie stanowią pewne rodzaje nakładek na zęby. Korony jednak nakłada się na cały, zeszlifowany wcześniej ząb. Sprawdzą się w przypadku wrodzonego braku szkliwa, przebarwień, ukruszenia, starcia czy uszkodzeń, których nie da się naprawić w inny sposób. Protetyka pozwala także poprawić wygląd oraz kształt uzębienia. Oferujemy wybór między koronami akrylowymi, pełnoceramicznymi oraz porcelanowymi na metalu lub złocie.

Licówki nakłada się jedynie na przednią (licową) część zęba. Stosuje się je w przypadku przebarwień, ukruszenia, przykrycia widocznych wypełnień, poprawy drobnych wad zgryzu, zredukowania diastemy (przerwa między górnymi jedynkami) czy nadania nowego kształtu zębom. W naszej ofercie znajdą Państwo licówki pełnoceramiczne oraz kompozytowe.

Innym częstym zabiegiem z zakresu protetyki jest zakładanie protez całkowitych lub częściowych. To jeden z tańszych, bardziej efektywnych i komfortowych dla pacjenta sposobów na wypełnienie miejsc po ubytkach. Wśród oferowanych protez mogą Państwo wybrać akrylowe, acetalowe lub szkieletowe.

Kompleksowa protetyka Sosnowiec

Do każdej osoby podchodzimy w sposób indywidualny. W gabinecie świadczymy kompleksowe zabiegi z różnych dziedzin stomatologii, w tym protetyki dlatego prowadzimy pacjenta przez leczenie w taki sposób, by uporać się ze wszystkimi chorobami zębów i wadami zgryzu. W wielu przypadkach zabieg protetyczny musi zostać poprzedzony leczeniem zęba bądź innym działaniem – wszystko wykonuje nasz zespół na miejscu. W jego skład wchodzą doświadczeni eksperci specjalizujący się także w ortodoncji czy stomatologii zachowawczej – można nam zaufać! W każdym przypadku staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla pacjenta, dlatego w zakresie protetyki (Sosnowiec) nieraz przedstawiamy różne rozwiązania.

Dlaczego warto postawić na protetykę w Sosnowcu w naszym gabinecie? Posiadamy bogate zaplecze techniczne, dlatego możemy na miejscu wykonać potrzebne badania (np. RTG panoramiczne). Dysponujemy protezami częściowymi, całkowitymi czy szkieletowymi. W ich przypadku wiele zależy od jakości zębów. Posiadamy szeroką paletę wkładów koronowo-korzeniowych oraz wersji koron. Decydujemy się na ich wybór na podstawie konkretnego przypadku, jak też woli oraz preferencji pacjenta. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i podpowiedzi odnośnie protetyki w Sosnowcu.

Czytaj więcej

Nowadent protetyka Sosnowiec

Jako stomatolodzy wiemy, jak ważne są wygląd i stan uzębienia dla naszych pacjentów, dlatego dbamy o to, by mogli poczuć się dobrze we własnej skórze. Oferujemy szeroki wybór zabiegów protetycznych, jak zakładanie koron na zęby, wkłady koronowo-korzeniowe, licówki, mosty, protezy, szyny, implanty, a także wykonywanie zdjęć rentgenowskich.

Cena wykonanych działań w ramach zabiegu jest ustalana indywidualnie, a kwoty podane w cenniku mają charakter informacyjny. Rzeczywisty koszt zależy od rodzaju usług, wykorzystanego materiału, a także stanu i ilości zębów poddanych leczeniu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy. Odpowiemy na wszystkie pytania czy wątpliwości, wytłumaczymy, na czym polegają poszczególne zabiegi oraz umówimy dogodny dla Państwa termin wizyty.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie protetyki oraz innych dziedzin stomatologii. Ponadto zapewniamy, że nasze zabiegi i obsługa spełnią oczekiwania najbardziej wymagających osób. Zachęcamy również do zapoznania się z resztą oferty.